WB01617_.gif (238 bytes) Turpinājums

6. Zemkopība, piemājas

       lopkopība, rūpali.

Apmetņu vietās atrada labības graudus un mājlopu kaulus.

Audzēja rudzus, auzas, miežus, zirņus, lēcas. Turēja suņus, aitas, govis, zirgus un mājas cūkas. Daudz zivju zvīņu un kaula žebērkļu ar vienas puses un abu pušu zobiņiem.

Bronzas laikmetā vēl arvien 30 − 35 % kaulu bija palikuši no nomedītajiem lāčiem, vilkiem, aļņiem, briežiem, zaķiem, bebriem, lūšiem, āmrijām, āpšiem, vepriem, bebriem, lapsām, vilkiem un sīkajiem kažokādu zvēriņiem (caunām, seskiem, sabuļiem, vāverēm).

Vēl arvien vāca meža veltes − tika atrastas lobītu čiekuru, lazdu riekstu un kastaņu čaumalu paliekas. Acīm redzot, vāca arī meža ogas, augļus un sēnes, bišu un kameņu medu.

Metāla senlietu nebija daudz. Starp tām minētas bronzas saktas ar emaljas inkrustāciju, sudraba un bronzas deniņu matu saspraudes, grezni kakla riņķi ar sudraba un zelta zvagulīšiem, apģērbu saspraudes, dzintara un kaula ripiņu krelles, vara kausi, bronzas katli, arkla lemeši, izkaptis un naži (328). Vai tie bija iemainīti tirgū no Dienvidu Eiropas cilšu ceļojošajiem tirgotājiem, jeb tos kaluši pašu meistari no iepirktām izejvielām, konkrētāk − no umbru bronzas, netika konstatēts.

Pie rūpaliem būtu pieskaitāmas arī keramikas darbnīcas, kas katrā apmetņu konglomerācijā ir bijušas pa vienai. To darinājumi sākuma fāzē atšķīrās ar savdabību, kas pēc kāda laika izplatījās pārējās konglomerācijās.

Par svētkalniem un apbedījumiem ziņu nav.